Τετάρτη 27 Μαρτίου 2013

Και τώρα τελικός για τον Αριστοτέλη

Μετά και τη δεύτερη νίκη επί του Βελβεντού, ο Αριστοτέλης "καθάρισε" νωρίς τη σειρά των ημιτελικών και είναι πλέον έτοιμος για τη σειρά των αγώνων του τελικού, που θα αναδείξουν τον πρωταθλητή (πρώτη ομάδα που θα φτάσει τις τρεις νίκες) της Α΄ κατηγορίας της Ε.ΚΑ.Σ.ΔΥ.Μ, αρχής γενομένης το ερχόμενο Σάββατο στο Δ.Α.Κ. Φλώρινας.
Στο αγωνιστικό κομμάτι του δεύτερου αγώνα με το Βελβεντό, το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα. Η άμυνα του ήταν αυτή που έδωσε τη νίκη καθώς η ομάδα μας, δέχθηκε μόνο 5 πόντους σε αυτό το δεκάλεπτο, δημιούργησε μια διαφορά 14 πόντων στο Α' ημίχρονο (18-32) και τη διατήρησε μέχρι το τέλος του αγώνα (63-81). Η ομάδα μας πήρε πόντους από όλους τους παίκτες που αγωνίστηκαν και δε δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα και την πρόκριση για τον τελικό που θα περιμένει μέχρι το βράδυ της Τετάρτης για να μάθει τον αντίπαλο της καθώς στο άλλο παιχνίδι η Σιάτιστα κέρδισε την Καστοριά.