Τετάρτη 14 Μαρτίου 2012

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων Σπάθης- Ασημένια η Σταυρούλα Δήμκου- Χάλκινα στο ομαδικό

Με νεανίδες  -εφήβους και παγκορασίδες - παμπαίδες  πρωταγωνίστησαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Νέων , οι αθλήτριες-αθλητές της Γ.Ε.Φ που συμμετείχαν σ’ αυτό ,στις 9 και 10 Μαρτίου στο Ο.Α.Κ.Α .
Στα ατομικά η πρωταθλήτρια μας Σταυρούλα Δήμκου, μετά από δυνατούς αγώνες, έπαιξε άλλον ένα μεγάλο τελικό με την Α. Σακελλαρίου (Α.Ε.Κ) και χάνοντας στις λεπτομέρειες κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο και τη δεύτερη θέση.
Η μικρή αδελφή της Ελένη κατέκτησε τη 10η θέση και η Μαρία Νομικού τη 13η θέση .
Ο έφηβος Πέτρος Χατζόπουλος πήρε τη 10η θέση , με τον πρωταθλητή παμπαίδων  Μιχάλη Σιάλτση να βγαίνει 16ος .
Στο ομαδικό η ομάδα της Γ.Ε.Φ κατάφερε ,με την Σταυρούλα Δήμκου και τις μικρές Μαρία Νομικού και Ελένη Δήμκου,  να νικήσει στο μικρό τελικό την Α. Λέσχη με 45-38 και να φέρει στη Φλώρινα τα χάλκινα μετάλλια.
Η πρωταθλήτρια και παγκόσμια Σταυρούλα Δήμκου βραβεύτηκε ,σ’ αναγνώριση    των επιτυχιών της ,από τον Πανελλήνιο Σύνδεσμο Διαιτητών Ξιφασκίας.